امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 17:16
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/اسفند/1398
نویسنده : زرچینی
تعداد بازدید : 266
کد خبر : 4770
اعزام یک فروند بالگرد برای ارزیابی، بارگیری و ارسال اقلام زیستی و غذایی به منطقه

 

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آغاز امدادرسانی به مناطق طلزله زده استان آذربایجان غربی، گفت: یک فروند بالگرد برای ارزیابی، بارگیری و ارسال اقلام زیستی و غذایی به منطقه اعزام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی درباره زمین لرزه آذربایجان غربی، گفت: ساعت 9 و 22 دقیقه امروز یکشنبه 4 اسفندماه، زمین لرزه ای با قدرت 5.7 در مقیاس امواج درونی در 6 کیلومتری زمین  حوالی قطور در استان آذربایجان غربی را لرزاند.32 روستاها تا شعاع 15 کیلومتری وجود دارد و 15 هزار و 790 نفر متاثر از وقوع زمین لرزه هستند.

وی با اشاره به مناطق متاثردر استان آذربایجان غربی شهر خوی، بخش های قطور، فیرورق و شهرستان سلماس، افزود:در تعدادی از روستاها حدود 80 باب منزل بر اثر وقوع زمین لرزه دچار ریزش آوار  و تخریب شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام ۱۷ تیم عملیاتی و ارزیاب به مناطق مختلف به استعداد ۷۰ نفر نیروی عملیاتی، تاکید کرد:  براثر وقوع زمین لرزه ۴۸ نفر مصدوم شده و 12 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.36 نفر نیز که با آسیب های جزئی مواجه بودند، به صورت سرپایی مداوا شدند.

وی ادامه داد: امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از زلزله صبح امروز آغاز شده است و بیشترین آسیب دیدگی در روستاهای گرناویک، مخین، زری، چالیان، قطور ، گوتان آباد ، حبش و ... بوده است.

سلیمی درباره اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر، گفت:  فعالسازی مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی مرکز استان و سازمان امداد و نجات، اعلام آماده باش به استان های آذربایجان شرقی و زنجان، اعزام تیم های عملیاتی و ارزیاب به شهرستان های خوی و سلماس،  برقراری ارتباط مستمر ویدئو کنفرانس با استان های معین و آذربایجان غربی، اعزام یک فروند بالگرد برای ارزیابی هوایی و بارگیری و ارسال اقلام زیستی و مواد غذایی به منطقه از شعب چالدران، پلدشت، شوط، ماکو و مرکز استان آذربایجان غربی، ارتباط مستمر با مرکز هشدار سریع سازمان هواشناسی، مرکز مدیریت راههای کشور و مرکز هدایت وعمليات بحران وزارت بهداشت (اورژانس کشور) و آغاز برنامه پاسخگویی اسکان و تغذیه اضطراری در مناطق آسیب دیده از جمله اقدامات جمعیت هلال احمر پس از وقوع زمین لرزه است.