امروز   سه شنبه   مورخ   06/خرداد/1399   ساعت 16:10
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 18/ارديبهشت/1399
نویسنده : امیر هاتفی‌نیا
تعداد بازدید : 374
کد خبر : 4897
پیام رئیس سازمان امدادونجات به‌مناسبت روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر/تلاش بی‌وقفه هلال‌احمری‌ها اهرم قدرت‌مندی برای گذر از بحران‌هاست

 

رئیس سازمان امدادونجات در پیامی به‌مناسبت روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر نوشت: این‌بار هلال‌احمری‌ها علاوه‌بر ارائه‌ی خدمت به آسیب‌دیدگان از حوادث طبیعی، مهربانانه کنار آسیب‌دیدگان از کووید-۱۹ ماندند تا به‌شکلی از آلام آن‌ها کم کنند. تجربه نشان داده که عزم جدی و تلاش بی‌وقفه‌ی امدادگران و داوطلبانِ هلال‌احمر اهرم قدرت‌مندی برای گذر از بحران‌هاست. زنان و مردانِ هلال‌احمری، آدم‌های روزهای سخت‌اند. آن‌ها توقف و درجازدن را نمی‌شناسند. نگاه‌شان رو به جلو است: جایی که خورشید می‌درخشد و امید سلام می‌کند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امدادونجات، در پیام مرتضی سلیمی آمده است:
خانواد‌ه‌ی بزرگ جمعیت هلال‌احمر همواره تلاش کرده‌اند تا با عملیاتی‌کردنِ وظایف انسان‌دوستانه‌ی خود، پناه‌گاه امنی برای مردم باشند. هلال‌احمری‌ها «از مردم»اند و «برای مردم» قدم برمی‌دارند. برای همین هم به پیشه‌ی بشردوستانه‌ی خود عشق می‌ورزند و در شرایطِ سخت هم کم نمی‌آورند. پیوند میان مردم و جمعیتِ خودشان (هلال‌احمر) ناگسستنی است. تعامل حداکثریِ مردم و خدمتگزاران‌شان در هلال‌احمر باعث شده که هیچ‌وقت حادثه‌دیدگان در بحران‌های مختلف تنها نمانند.
هر سال که به روز جهانیِ صلیب‌سرخ و هلال‌احمر می‌رسیم، یک آرزوی همیشگی دارم و آن «تحقق صلح» است. به‌راستی حتی اگر دست‌یابی به صلح صرفا یک رؤیا باشد، ما چرا رؤیاپردازی نکنیم؟! در جهانی که خشونت‌ها و درگیری‌ها همواره سدِ بزرگی بر راه بشردوستی ایجاد کرده، نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر کوشیده مرهمی بر زخم‌های ناشی از مخاصمات باشد.
روز جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر فرصت مناسبی برای قدردانی از تلاش‌گرانِ عرصه‌ی امدادونجات و همچنین مرور و واکاوی عملکردِ جمعیت در یک‌سال گذشته است؛ سال متفاوتی که در آن امدادگرانِ بی‌ادعای هلال‌احمر به‌شکل متفاوتی در طرح نوروزی مشارکت کردند. این‌بار هلال‌احمری‌ها علاوه‌بر ارائه‌ی خدمت به آسیب‌دیدگان از حوادث طبیعی، مهربانانه کنار آسیب‌دیدگان از کووید-۱۹ ماندند تا به‌شکلی از آلام آن‌ها کم کنند. تجربه نشان داده که عزم جدی و تلاش بی‌وقفه‌ی امدادگران و داوطلبانِ هلال‌احمر اهرم قدرت‌مندی برای گذر از بحران‌هاست. زنان و مردانِ هلال‌احمری، آدم‌های روزهای سخت‌اند. آن‌ها توقف و درجازدن را نمی‌شناسند. نگاه‌شان رو به جلو است: جایی که خورشید می‌درخشد و امید سلام می‌کند.
من به‌عنوان عضوی از خانواده‌ی بزرگِ جمعیت هلال‌احمر از خدای مهربان بهترین‌آرزوها را برای هم‌قطارانم در جمعیت خواستارم. صمیمانه‌ترین تبریک‌ها را تقدیم یکایک امدادگران و داوطلبانِ شریف و متعهدِ هلال‌احمر می‌کنم.
 
مرتضی سلیمی
رئیس سازمان امدادونجات