امروز   دوشنبه   مورخ   11/مرداد/1400   ساعت 19:50
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 08/تیر/1399
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 2085
کد خبر : 4974
اختصاص اعتبار برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها

 

رئیس سازمان امدادونجات در جلسه‌ی ویدئوکنفرانس با معاونان امدادونجاتِ هلال‌احمرِ استان‌ها از اختصاص اعتبار برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها خبر داد.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان امدادونجات، مهدی ولی‌پور در این نشست که با محور بررسی چالش‌های حوزه‌ی امدداونجات برگزار شد، با یادی از شهدای واقعه‌ی هفتم تیر صحبت‌های خود را آغاز کرد: «باید توجه داشت که بدون امدادگران کاری پیش نمی‌رود. آن‌ها هستند که در تمام حوادث کنار مردم قرار می‌گیرند. امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های لازم زحمات این افراد جبران شود.»

او ادامه داد: «تصمیم جدی‌ای که در سازمان امدادونجات گرفته شده، تلاش برای تقویتِ دو بخشِ لجستیک و آموزش‌های تخصصی است. بازنگریِ دستورالعمل‌ها هم در دستورکار قرار دارد.»

ولی‌پور گفت: «پس از بازدید ریاست محترم جمعیت از پایگاه‌های اقماری تهران و مکاتبه‌ی ایشان با ریاست محترم جمهوری، دکتر نوبخت و  ... اعتبارات لازم برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها اختصاص داده شده است.»

رییس سازمان امدادونجات مطرح کرد: «هزینه‌های قابل‌توجهی برای بخش امدادهوایی می‌شود. استان‌ها توجه کنند که درصورت شرایط اضطراری درخواست اعزام بالگرد داشته باشند.»

او ادامه داد: «امدادگران و نجات‌گرانِ داوطلب پایه و اساس خدمات در بحران‌ها هستند. تقاصای  آن‌ها در شرایط فعلی که امکانات محدود است، حفظ احترام است. این اصل را نباید فراموش کرد.»