امروز   دوشنبه   مورخ   06/بهمن/1399   ساعت 02:01
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 05/مرداد/1399
نویسنده : مدیر سایت
تعداد بازدید : 1121
کد خبر : 5019
در بحران‌ها تا ۷۲ ساعت از خانواده تان محافظت کنید

 

به گفته رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، همه مردم در مواقع بحرانی باید تا رسیدن نیرو‌های امدادی از خود و خانواده شان تا ۷۲ ساعت محافظت کنند.

مهدی ولی پور در گفت‌وگو با میزان گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که جزء ده کشور حادثه خیز دنیا است و اکثر حوادثی که مردم دنیا با آن روبه شده اند را یا پشت سر گذاشته ایم یا در حال تجربه آن هستیم.

وی افزود: در چنین شرایطی، همه ما باید آموزش‌های لازم را طی کنیم تا در صورت مواجه با این حوادث کمترین آسیب را ببینیم. اولین آموزش درباره آشنایی با نوع حوادث است همچنین مرحله بعدی آموزش‌ها مربوط به امداد ونجات و دوره‌های کمک‌های اولیه است.

ولی پور بیان کرد: این آموزش‌ها برای ما، باید مانند آموزش‌های مدرسه و دانشگاهی حائز اهمیت باشد.

این مقام ارشد در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: پس از طی کردن دوره‌های آموزشی، در تمام خانه باید امکانات اولیه مواجه با حوادث تهیه شده باشد. این امکانات شامل مواد غذایی، آب، لوازم گرمایشی کوچک و سایر اقلام ضروری است.

ولی پور ادامه داد: باید توجه کرد که تمام این اقلام باید هر چند وقت یک بار چک شده و در صورت نیاز دوباره شارژ شوند. همچنین تمام اعضای خانواده باید از جای دقیق آن اطلاع داشته باشند.

رییس سازمان امداد و نجات گفت: مردم عزیز باید به این مسئله دقت کنند که در تمام حوادث، هر خانواده باید بتواند به مدت ۷۲ ساعت از خودشان محافظت کنند تا نیروی‌های امدادی از راه برسند.

وی افزود: این توصیه‌های شامل همه افراد جامعه در سراسر کشور می‌شود و به نوع محل زندگی ارتباطی ندارد، زیرا در کشور ما امکان وقوع هر نوع حادثه‌ای وجود دارد.

این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات در پاسخ به این سوال که در خانه خود، اینچنین امکاناتی برای مواقع بحرانی تهیه کرده است گفت: بله، در خانه مواد غذایی و اقلام بهداشتی تهیه کرده ایم. همچنین در اقوام و دوستان تهیه این وسایل را رواج داده ام.