امروز   سه شنبه   مورخ   02/بهمن/1397   ساعت 20:52
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 24/آذر/1395
نویسنده : سید مصطفی مرتضوی
تعداد بازدید : 1428
کد خبر : 637
ایجاد اتاق فکر امداد و نجات/ تشکیل شورای هماهنگی پژوهش و فناوری سازمان امداد و نجات

 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از تشکیل اتاق فکر در این سازمان به منظور تصمیم سازی‌ عملیاتی، خلق ایده‌های نو و کارآمد و تولید فکر و اندیشه در حوزه امداد و نجات خبر داد.


 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر توضیح داد: این اتاق‌های فکر با استفاده از پتانسیل علمی و تجربی خبرگان، پیشکسوتان و نخبگان داوطلب جمعیت هلال احمر و اساتید دانشگاهی در حوزه برنامه‌ریزی عملیات، لجستیک و تجهیزات امداد و نجات و منابع انسانی سعی بر حل مشکلات و چالش‌های عملیات امداد و نجات خواهد داشت.

وی گفت: دبیرخانه این اتاق‌های فکر، همزمان با هفته پژوهش ایجاد شده و فعالیت‌های مستمر خود را آغاز خواهد کرد.

دکتر احمد سلطانی، معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات هم با اعلام آغاز فعالیت شورای پژوهشی سازمان امداد و نجات، عنوان کرد: این شورا به منظور انسجام بخشی و جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهش‌محور و هدایت و ساماندهی پژوهش‌های امدادگران و داطلبان عملیاتی جمعیت فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه نیازسنجی صحیح پژوهشی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر حوزه پژوهشی است، گفت: معاونت آموزش و پژوهش هر سال اقدام به جمع‌آوری نیازها و اولویت‌های پژوهشی سازمانهای زیرمجموعه می‌کند و یکی از اهداف این مجموعه نیازسنجی صحیح و بر اساس نیاز، هدایت طرح‌های پژوهشی ارائه شده به سازمان در قالب طرح‌های دانشجویی و کاربردی به منظور استفاده اثربخش از نتایج آنها و ... است.

سلطانی افزود: تشکیل این شوراها با ابلاغ و هماهنگی معاونت آموزش و پژوهش به منظور کاربردی کردن پژوهش‌های سازمان امداد و نجات و استفاده بهینه از نتایج طرح‌های پژوهشی صورت گرفته است.