امروز   چهارشنبه   مورخ   02/خرداد/1397   ساعت 09:39
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 05/دی/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 843
کد خبر : 685
اتمام مانور ساعت صفر زلزله فرضی در استان خراسان جنوبی با مشارکت 9 تیم امدادی/ 2 ساعت تمرین برای آمادگی بیشتر در امدادرسانی
به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سعید متانی با اشاره به جزئیات برگزاری مانور ساعت صفر زلزله فرضی در استان خراسان جنوبی، گفت: منطقه برگزاری مانور در حوزه استحفاظی شهرستان بیرجند درنظر گرفته شد و به محض ابلاغ ساعت صفر، علاوه بر اطلاع رسانی و هماهنگی با نیروی انتظامی، ستاد مدیریت بحران و پلیس استان و حضور نیروهای این نهادها، محل سانحه از لحاظ طول و عرض جغرافیایی مکان‌یابی و خودروهای نجات پایگاه امداد و نجات مهی‌آباد به محل اعزام شد.

وی افزود: در ادامه عملیات، یک دستگاه  آمبولانس از مرکز استان به محل فرضی سانحه اعزام و پس از آن تیم‌های آنست، خودروهای امدادی و خودروهای ارتباطی به همراه تکنسین در محل مستقر و ارتباطات رادیویی و تصویری  با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان و جمعیت مرکز استان برقرار شد.

به گفته وی، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان خراسان جنوبی؛ شعبه‌های  بیرجند، خوس، سرپیشه، قائن و اسدیه را آماده‌باش اعلام کرد تا در صورت نیاز به منظقه اعزام شوند.

مشاور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور تیم‌های فوریت‌های پزشکی در این مانور، گفت: مصدومان کوهستان و آوار که توسط تیم‌های امدادی و جست‌وجو و نجات امدادرسانی شده بودند، با آمبولانس منتقل شدند.

وی با اشاره به برپایی و تجهیز 20 دستگاه چادر امدادی در مانور ساعت صفر زلزله فرضی در استان خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: این مانور در حوزه استحفاظی شهرستان بیرجند  با شرکت 9 تیم عملیاتی و حضور 45 امدادگر تیم‌های اسکان، آوار، آنست، ارتباطات و ... از ساعت 11 صبح آغاز و در ساعت 13 به پایان رسید.