امروز   شنبه   مورخ   27/بهمن/1397   ساعت 11:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 26/دی/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 828
کد خبر : 787
امدادرسانی به حادثه دیدگان برف و کولاک محورهای کوهستانی استان


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان، مهندس علیرضا صیاد با اشاره به بروز برف و کولاک در محورهای کوهستانی استان گلستان اظهار کرد: بارش برف از دیروز(شنبه) در محورهای توسکستان، خوش‌ییلاق و شش آب آغاز شده که این بارش برف همراه با کولاک و کاهش دید رانندگان همراه بوده است.


وی ادامه داد: با توجه به برودت هوا و شدت کولاک، تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان که در محورهای مختلف حاضر هستند وارد عمل شده و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به اینکه عملیات امدادرسانی همچنان ادامه دارد، تاکید کرد: 9 تیم امدادی مشغول امدادرسانی به مسافران هستند و اقدامات امدادی متناسب را انجام می دهند.
مهندس صیاد بیان کرد: تا به این لحظه امدادرسانی به 200تن  انجام شده و 51 قوطی کنسرو نیز برای مسافران در راه مانده توزیع شده است.


وی گفت: 18 نجاتگر در این محورها حضور دارند و 9 آمبولانس به صورت دائم در حال خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران در راه مانده است.


آمادگی 24 ساعته سامانه 112 ندای امداد برای امدادرسانی به حادثه دیدگان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت ناپایدار جوی و تغییر ناگهانی وضعیت آب و هوا در فصل زمستان، توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.


مهندس صیاد بیان کرد: تاکید ما بر این است که به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، رانندگان قبل از انجام سفر نسبت به وضعیت مسیرهای مورد نظر استعلام لازم را از پلیس‌راه و اداره راهداری داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.


وی اضافه کرد: همراه داشتن تغذیه پرکالری و کم‌حجم یکی از توصیه‌هایی است که می‌تواند به مسافران کمک کند تا در صورت بروز مشکل در طول مسیر، وضعیت تغذیه خود را تا رسیدن نیروهای امدادی در حالت مناسب حفظ کنند.


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گلستان تصریح کرد: همراه داشتن زنجیر چرخ، سالم بودن وسیله نقلیه، همراه داشتن جعبه کمک‌های اولیه از دیگر نکاتی است که می‌تواند به مسافران برای داشتن سفری ایمن کمک کند.


مهندس صیاد در پایان گفت: شماره تماس 112 جمعیت هلال احمر به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمت و امدادرسانی است و تیم‌های تخصصی جمعیت هلال احمر با بهترین تجهیزات موجود در کمترین زمان ممکن در کنار حادثه دیدگان  خواهند بود.