امروز   جمعه   مورخ   23/آذر/1397   ساعت 01:47
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 01/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 859
کد خبر : 819
ادامه عملیات جست و جو و نجات تا 72 ساعت/آماده باش 3 فروند بالگرد در سازمان امداد و نجات

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات، مرتضی سلیمی با حضور در گفت و گوی زنده تلوزیونی شبکه خبر با اشاره به حضور امدادگران از دقایق اولیه حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، تصریح کرد: اگر حادثه را به دو مرحله قبل و بعد از فروریزی ساختمان تقسیم کنیم؛ در مرحله قبل از ریزش ساختمان، 10 تیم عملیاتی جمعیت در منطقه حاضر شدند و با هماهنگی های لازم با سازمان مدیریت بحران، درحال آمادگی برای کمک به اطفاء حریق به وسیله بالگردها بودند که با ریزش ساختمان مواجه شدیم.


وی افزود: پس از ریزش ساختمان 150 امدادگر در قالب تیم های عملیاتی، 14قلاده سگ زنده یاب، 16 دستگاه آمبولانس، 17دستگاه خودرو عملیاتی و 5 دستگاه زنده یاب به منطقه اعزام شد تا در مراحل اولیه جست و جو و نجات خدمات امدادی را ارائه دهیم.


رئیس سازمان امداد و نجات تصریح کرد: دستگاه زنده یاب از طریق امواج الکترومغناطیسی قادر به ردیابی حادثه دیدگان تا فاصله 30 متری است که البته تا این لحظه دسترسی به افرادی که در زیر آوار مانده اند میسر نشده است.


وی با اشاره به آماده باش 3 فروند بالگرد در سازمان امداد و نجات برای انجام امداد هوایی در صورت نیاز، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 50 نیروی عملیاتی در محل حضور دارند و به صورت شبانه روزی در آواربرداری  کنار آتشنشانان خدمت می کنند. 100نفر نیز به عنوان نیروی پشتیبان در جمعیت استان تهران آماده باش هستند تا در صورت نیاز با تجهیزات وارد صحنه شوند.


سلیمی خاطرنشان کرد: حجم آوار بسیار زیاد است که امدادرسانی را با مشکل مواجه کرده است، البته کار جست و جو و نجات تا 72 ساعت میسر است و تلاش ها ادامه دارد.