امروز   جمعه   مورخ   27/مهر/1397   ساعت 19:27
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 04/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 921
کد خبر : 837
برگزاری سومین مرحله کشوری آموزش های تخصصی تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر در کرمان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، سومین دوره مرحله کشوری آموزش های تخصصی تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر ، با حضور تیم هایی از استان های آذربایجان غربی، ایلام، خراسان شمالی، کردستان، خراسان رضوی، کرمانشاه ، بوشهر و سازمان امداد و نجات در کرمان آغاز به کار کرد.

احمد سلطانی معاون برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات در این افتتاحیه این مسابقات با اشاره به این که حوادث درس های بزرگی برای امدادگران هستند، اظهار کرد: بازنگری حوادث مختلف ، سبب تقویت بدنه دستگاه های امدادی می شود.

وی افزود: واکنش سریع در جمعیت هلال احمر دارای سوابقی در گذشته است و اینک  آغاز و احیاء مجدد این تیم ها، مستلزم حرکتی محکم، با پشتوانه علمی و عملی است.

سلطانی با تاکید بر این که، اگر تیم های واکنش سریع  به درستی و با اصول و شاکله صحیح آموزش های تخصصی تشکیل شوند؛ از نقاط قوت و برجسته در جمعیت هلال احمر به شمار می آیند ، اظهار داشت:.خروجی مناسب از عملکرد فعالیت های امدادی در سطح کشور می تواند مدافع ما در جهت تشکیل و احیای مجدد این تیم ها باشد.

وی با اشاره به حوادث اخیر در شهرستان ورامین و حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو در تهران گفت: عملکرد مناسب نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در این حوادث، بسیار تاثیر گذار است.

معاون برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات با تاکید بر این که، دستور  العمل تیم های واکنش سریع  سراسر دنیا، درحال حاضر، در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ،  در حال تحلیل و  بررسی دقیق است، تصریح کرد: سرلوحه تیم های واکنش سریع در جمعیت هلال احمر، جست و جو و نجات است.

وی با بیان اینکه آموزش و آمادگی تیم های واکنش سریع در قالب کسب آمادگی فنی نیز هست اظهار کرد: آمادگی جسمی و روانی لازمه ماندن در تیم های واکنش سریع است

سلطانی با اشاره به آموزش حضوری و غیرحضوری ،تیم های واکنش سریع گفت: این تورنمنت آموزشی با حضور 120 نفر از 8 استان کشور به مدت 8 روز در کرمان برگزار می شود. 

معاون برنامه ریزی آموزش های تخصصی سازمان امداد و نجات با بیان اینکه تیم های  واکنش سریع باید فعالیتی مداوم و پایدار داشته باشند؛ گفت: استان کرمان پیشرو در اجرای دستورالعمل‌ تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر است.

سلطانی با بیان اینکه این دوره آموزشی از امروز 3 بهمن ماه آغاز و به مدت هشت روز ادامه دارد؛ افزود: تیم‌های واکنش سریع، هزار ساعت آموزش های ویژه خواهند دید.

حجت الاسلام مجید سجادی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان نیز در این آئین ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهداِی آتش نشان در حادثه دلخراش پلاسکو خطاب به اعضای تیم های واکنش سریع  اظهار داشت: مسیری که شما طی می کنید مسیر ایثار و از خود گذشتگی است .

وی با تاکید بر این که آموزش های تخصصی در جمعیت هلال احمر با همت و جدیت مضاعفی در حال پیگیری و اجراست ، گفت: کشور ما حوادث بسیار تلخ و  سختی را تجربه کرده است؛ بنا بر این نیازمند تربیت نیروهای آموزش دیده در موقعیت های  سخت هستیم.

وی با اشاره به کلامی از حضرت امیر المومنین اظهار داشت: ایثارگری به این است که یک انسان به درجه ای از تقوا برسد که بتواند از جان و علائق خود در راه نجات جان انسان های دیگر بگذرد.