امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 06:11
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 12/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 881
کد خبر : 894
 به زودی آغاز به کار رسمی فعالیت تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر

رییس سازمان امداد و نجات کشور با اشاره به لزوم تشکیل و تقویت  تیم های واکنش سریع در جمعیت هلال احمر گفت:  افزایش توان پاسخگویی سریع، صحیح، موثر، به موقع و کارآمد در برابر حوادث و سوانح گوناگون  از اهداف عمده تشکیل تیم های واکنش سریع است.

 

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، "مرتضی سلیمی" عصرامروز در آئین افتتاحیه چهارمین دوره آموزش تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر که به میزبانی جمعیت هلال احمر استان کرمان  برگزار شد، اظهار کرد: حضور امدادگرانی که در نهایت ایثارو از خود گذشتگی ،جمعیت هلال احمر را در حوادث گوناگون یاری می دهند، نشان از سرمایه های ارزشمندی است که وظیفه هلال احمر را در ارائه آموزش های صحیح و دقیق، سنگین تر می‌کند.

وی افزود: آموزش تیم های واکنش سریع  باید به گونه ای باشد که با دقت و سرعت بالا بتوانند در زمان بروز حوادث، پاسخگویی مناسب داشته باشند.

رییس سازمان امداد و نجات کشور اظهار امیدواری کرد که با پایان یافتن مرحله اول آموزش تیم های واکنش سریع در کشور،  بتوانیم آغاز فعالیت رسمی  این تیم ها را در استان ها  با جدیت بیشتر پیگیری کنیم.

به گفته سلیمی امدادگرانی که در مرحله اول درجه لازم در امداد و نجات را داشته باشند، در اولویت استخدام قرار می گیرند.

وی با تاکید براستفاده مطلوب از پتاسیل ایجاد شده اظهارکرد: خوشبختانه بر اساس سیاست‌های کلانی که از سوی دکتر ضیایی، ریاست جمعیت هلال احمر تدوین شده و با جدیت در حال پیگیری‌ست قرار شد که به سمت ساماندهی موثر تیم‌های واکنش سریع حرکت کنیم .

سلیمی، استان کرمان را دارای سرمایه بزرگ انسانی در حوزه هلال احمر ذکر کرد وضمن تقدیراز همدلی و انسجام امدادگران و داوطلبان در این استان ، بر تداوم آن تاکید کرد.

وی کرمان را استان مناسبی برای اجرای چهار دوره آموزش تخصصی تیم های واکنش سریع دانست و اظهار کرد: دنیای امروز دنیای دانش تجربی نیست؛ بلکه با  تمرکز بربخش توان افزایی و دانش مهارتی باید به سوی افزایش مهارتها پیش برویم و از تجهیزات و امکانات، به موقع استفاده کنیم.

رییس سازمان امداد و نجات کشور درپایان اظهار امیدواری کردکه این دوره های آموزشی تغییرنگرش، حرکت رو به جلو و افزایش مهارت فنی همه شرکت کنندگان را در پی داشته باشد.

لازم به ذکر است؛ چهارمین دوره آموزش تخصصی تیم های واکنش سریع جمعیت هلال احمر با حضور استان های البرز، تهران، همدان ،سمنان، کهگیلویه و بویر احمد ، خراسان جنوبی، خوزستان، مرکزی ، کرمان و سازمان امداد و نجات از فردا چهارشنبه آغاز و به مدت 8 روز ادامه دارد.