امروز   سه شنبه   مورخ   14/مرداد/1399   ساعت 09:15
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 13/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 2405
کد خبر : 898
افتتاح ساختمان جدید مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان گلستان

ساختمان جدید مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان گلستان در دومین روز از ایام دهه فجر، با حضور معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری گلستان و مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گلستان، دکتر حسین احمدی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گفت :  باتوجه به بروز حوادث و سوانح بزرگ در کشور نیاز به ایجاد ساختار سازمانی و مرکزی به منظور مدیریت و هدایت عملیات امداد و نجات احساس شد که این مرکز با عنوان  " مرکز کنترل و هماهنگی عملیات " در ساختار امداد و نجات شکل گرفت. 


وی افزود: تصمیم سازی با توجه به اطلاعات دریافتی برای  پشتیبانی و هدایت عملیات  و پاسخگویی به حادثه یا سانحه در این مرکز هماهنگی بین بخشی انجام می گیرد.


وی اظهارکرد : هدف از ایجاد  این مرکز ، مدیریت اطلاعات و منابع به منظور کمک به فرآیند تصمیم گیری فرماندهان و مدیران عملیاتی و مدیریت اطلاع رسانی و هشدار به مراجع ، کنترل و هماهنگی عملیات در سطوح مختلف، پایش عملیات امداد و نجات و خدمات ارائه شده به منظور اصلاح و بهبود روش های عملیاتی، کاهش زمان پاسخگویی به حوادث و سوانح است.


دکتر احمدی از افتتاح پروژه پایگاه بین شهری و کوهستانی اولنگ  (شش آب ) افتتاح پایگاه بین شهری و کوهستانی اولنگ  (شش آب) ،  افتتاح ساختمان جدید مرکز کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر لستان گلستان و افتتاح ساختمان امدادی آموزشی شهرستان مراوه تپه  و کلنگ زنی ۲ پایگاه های امداد و نجات بین شهری روستای ایمر ( مسیر گنبد کاووس به آق قلا) و شهدای روستای صحنه (مسیر آق قلا به بندر ترکمن )در ایام الله دهه فجر خبر داد.