امروز   دوشنبه   مورخ   28/خرداد/1397   ساعت 06:06
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : آذربایجان شرقی
تاریخ انتشار : 28/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 512
کد خبر : 1003
نجات 5 بیمار بدحال در مناطق برفگیر آذربایجان شرقی

نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرهای آذرشهر ،هریس ،مراغه، میانه و اهر در استان آذربایجان شرقی جان 5 بیمار بدحال را در مناطق مختلف استان نجات دادند.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  ، عظیم نظری رئیس جمعیت هلال احمر آذرشهر گفت : نجاتگران  پایگاه امداد جاده ای شهید  یوسف تبار هلال احمرآذرشهر   این پیرمرد را که دچار حمله قلبی شده بود پس از 2.5 ساعت تلاش و طی مسیر صعب العبور برفی و یخبندان روستایی به بیمارستان شهید مدنی آذرشهر رساندند.

نجات زن باردار در هریس

در عملیاتی دیگر همچنین نجاتگران  هلال احمر هریس زن باردار گرفتار در برف و کولاک را در روستای میان بازور نجات دادند.

به گفته علی مجیدی رئیس جمعیت هلال احمر این شهرستان امدادگران پس از 4 ساعت تلاش شبانه ، زن باردار را به بیمارستان هریس منتقل کردند.

 نجات  خانم   بیمار در اهر

نجاتگران  اهر  روز گذشته  سه شنبه 26 بهمن درساعت ۱۹:۱۰با گزارش Eoc استان مبنی بر مصمومیت (درد شدید شکمی) خانم ۲۴ ساله ای در روستای قلعه باشی از توابع بخش مرکزی شهرستان اهر اکیپ امدادی پایگاه بین جاده ای شهدای ارسباران به روستا اعزام شدند. بارش برف و عدم برف روبی مانعی برای امدرسانی نشد و امدادگران در ساعت ۱۹:۳۰ بر بالین بیمار حاضرشده و پس از ارزیابی و اقدامات اولیه تصمیم به انتقال بیمار به مراکز درمانی گرفته شد ساعت ۲۰:۰۵ در سه راهی روستای حصار سیدلر بیمار به تکنسین های اورژانس تحویل داده شد. همچین امدادگران جمعیت هلال احمر مراغه و میانه هم دیشب مریضهای بدحال را در شرایط برف و کولاک  از روستاهای این شهرستانها به بیمارستان منتقل کردند.