امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398   ساعت 05:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 16/بهمن/1395
نویسنده :
تعداد بازدید : 1013
کد خبر : 909
تهران ۱۲.۸۰۰.۰۰۰ نفری چه تعداد «سگ نجات» نیاز دارد

 معاون امداد و نجات هلال احمر تهران به تعداد مورد نیاز «سگ‌های نجات» برای تهران دوازده میلیون و ۸۰۰ هزار نفری در حوادثی چون زلزله پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با پرداختن به ابعاد حادثه پلاسکو در ابعاد عظیم‌ علی‌الخصوص درباره تعداد تیم‌های آنست اظهار داشت: طی سناریوی که قرار بود برای حوادث تهران از جمله زلزله پایتخت تهیه شود، تعداد تمام نیازهای در حوزه تجهیزات امدادی برآورد شده است که در مجموعه با شرایط مناسب بسیار فاصله داریم که یکی از این موارد تعداد سگ‌های نجات برای آواربرداری است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران ادامه داد: هم اکنون برای حوادث تهران فقط 8 سگ نجات داریم ولی آماری که ما براساس آن سناریو درآوریم حدود 145 تا 150 سگ نجات برای زلزله تهران و آواربرداری نیاز است.

یک میلیون آواره و 250 هزار زیر آوار در پی زلزله تهران

همچنین در این راستا حسین کتابدار؛ مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز چندی قبل در گفت‌وگویی با تسنیم با اشاره به اینکه در زلزله تهران یک میلیون آواره و 250 هزار نفر زیر آوار گرفتار خواهند شد، از کمبود شدید سگ‌های نجات در پایتختی خبر داده بود و در تشریح کمبودهای تجهیزات و ملزومات امدادی در حوادث تهران علی الخصوص با توجه به حادثه پلاسکو به کمبود شدید سگ‌های نجات گفته بود «جمعیت هلال احمر استان تهران فقط 8 قلاده سگ نجات دارد».

وی ادامه داد: برای زلزله تهران  مصوبه ای در دولت قبل در سال 89 داشتیم تا برآورد شود که برای حوادث بزرگ در تهران از جمله زلزله چه مقدار تجهیزات و آمادگی داریم، زیرا پیش بینی شده است که در پی زلزله تهران یک میلیون آواره و 250 هزار زیر آوار گرفتار خواهند شد.

کتابدار بیان کرد: بنابراین با توجه به این میزان خطر؛ رئیس جمعیت هلال احمر تاکید داشت تا برآورد تجهیزات انجام شود که 7 سناریو تهیه شد و نتیجه به این مسئله رسید که در زمینه امکانات بسیار کمبود داریم و فاصله تا حداقل‌ها بسیار است و با وضعیت ایده آل که اصلاً قابل مقایسه نیست.

جمعیت تهران چند نفر است؟

در این رابطه نعمت الله ترکی - رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران عنوان کرده است که با بررسی نتایج اولیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95، جمعیت استان تهران حدود 12 میلیون و 800 هزار نفر برآورد می‌شود.