امروز   چهارشنبه   مورخ   28/آذر/1397   ساعت 07:29
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار
تاریخ انتشار : 21/اسفند/1396
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 742
کد خبر : 2650
عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه

اطلاعیه روابط عمومی جمعیت هلال احمر در خصوص اهدای عیدی 200 هزار تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه

 به دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه، طی اطلاعیه ای ساز و کار اهدای این عیدی  اعلام شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ به دنبال اعلام خبر عیدی 200 هزارتومانی جمعیت هلال احمر به زلزله زدگان کرمانشاه موارد زیر جهت اعلام سازوکار اجرایی آن و رفع ابهامات به اطلاع می رسد:

- مبلغ مذکور به حدود سی هزار خانوار تعلق می گیرد که خانه های آنها در مناطق زلزله زده از سوی بنیاد مسکن از نوع تخریبی شناسایی شده است. جمعیت هلال احمر اقدامی برای شناسایی این خانوارها انجام نداده و مرجع اصلی، اطلاعات اعلامی از سوی بنیاد مسکن است که در طول چندماه گذشته با بررسی های میدانی در منطقه جمع آوری شده است. بدیهی است خانوارهایی که در زلزله آسیب ندیده اند مشمول این طرح قرار نمی گیرند.
- بر اساس کد ملی سرپرستان خانوارهای اعلامی، شماره حساب آنها از سازمان هدفمندی یارانه ها دریافت شده و مبلغ مذکور از سوی جمعیت هلال احمر به حساب های آنها واریز خواهد شد. بنابراین نیازی به مراجعه فردی به جایی وجود ندارد.
- بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، مبلغ مذکور تا پیش از پایان سال جاری واریز خواهد شد.
- این مبلغ صرفا برای زلزله زدگان کرمانشاه بوده و از محل منابع مشارکت های مردمی تامین شده است. بدیهی است چون مردم بر اساس فراخوان به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرده اند، این منابع را در جای دیگری نمی توان صرف کرد. گفتنی است جمعیت هلال احمر در حال بررسی منابع اعتباری دیگر برای زلزله زدگان کرمان در سال جاری نیز می باشد که در صورت تامین اعتبار، به اطلاع هم وطنان خواهد رسید.