امروز   چهارشنبه   مورخ   29/خرداد/1398   ساعت 07:37
کانال تلگرام
صفحه اینستاگرام
کانال آپارات
سامانه DMIS
تالار گفتمان
سامانه RaroMIS
نقشه 1
نقشه 2
گروه : اخبار استان
تاریخ انتشار : 15/مهر/1397
نویسنده : رضا صالح‌خیر
تعداد بازدید : 518
کد خبر : 3386
نشست کمیته امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان:

نشست کمیته امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل استان برگزار شد، صنایع باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند، کاهش خطرپذیری از طریق آموزش 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: برق، مخابرات و صنایع بزرگ و مادر باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کمیته امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: در بحث پدافند غیرعامل در کنار آموزش، توسعه زیرساخت ها بسیار مهم است.

وی افزود: برق، مخابرات به عنوان زیرساخت ها و صنایع بزرگ باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: یکی از مؤلفه های خطرپذیری که باید در در بحث پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد، تاب آوری است.

 

کاهش خطرپذیری در امداد و نجات با آموزش، ضرورت توجه جدی به تجمعات انبوه در اربعین حسینی(ع)

دکتر خدادادی با اشاره به نقش آموزش در کاهش خطرپذیری، گفت: کاهش خطرپذیری در حوزه امداد و نجات از طریق آموزش امکان پذیر است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام اربعین و وجود تجمعات انبوه در آن، گفت: تجمعات انبوه در اربعین حسینی(ع) به دلیل امکان وقوع اپیدمی و بیماری های واگیردار و همچنین حملات تروریستی باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد و آمادگی و داشتن آگاهی لازم در این زمینه ضروری است.

 

نگاه فرهنگی هلال به اربعین، هلال احمر متولی اصلی امداد و نجات فرامرزی است

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان اضافه کرد: ما همه ساله در این زمینه مانور و برنامه آموزشی برای عوامل اجرایی در اربعین برگزار می کنیم.

به گفته دکتر خدادادی در اربعین بحث امداد و نجات و بهداشت و درمان در خارج از مرزها به عهده هلال احمر است.

وی بیان کرد: در هفته پدافند غیرعامل بیشتر نگاه ما به حرکت عظیم اربعین است و و نگاه ما به مقوله اربعین حسینی(ع) نگاهی فرهنگی به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، در این نشست، نمایندگان دستگاه های عضو کمیته امداد و نجات شورای پدافند غیرعامل استان برنامه های خود را حول محورهای اربعین حسینی(ع) و هفته پدافند غیرعامل مطرح کردند.